XXIII Dni Powidza

XXIII Dni Powidza  za nami. Przez trzy dni naszego święta odbyło się wiele imprez, które zgromadziły wielu uczestników. Biblioteka Publiczna w tym roku zaprosiła dzieci na konkurs rysunkowy, kredą po asfalcie ph. „Podróż w przeszłość – Powidz w średniowieczu”. W konkursie wzięło udział 93 dzieci z Powidza, Leszna, Gniezna, Bydgoszczy, Czerniejewa, Kalisza, Chodzieży, Zagórowa, Łodzi, Pabianic, Wieliczki, Warszawy, Poznania, Witkowa, Czerwińska i Wrocławia. Dzieciaki uruchomiły wyobraźnię i powstały przepiękne obrazy, a wszystkie zostały nagrodzone pamiątkowym dyplomem i upominkiem. Na Górze Zamkowej można było się przenieść do średniowiecznego Powidza, gdzie Drużyna Warcianie z Lądu, wspomagana przez zaprzyjaźnione osoby, pokazywała codzienne życie – wyroby z drewna, z gliny, farbowanie tkanin naturalnymi barwnikami, były podpłomyki, pracował kowal. Były także pokazy ubioru i uzbrojenia, walki wojów oraz strzelanie z łuku i rzut toporem, a nad całą średniowieczną powidzką wioską unosiły się dźwięki bębna i dud. Dla dzieci były konkursy „Bieg wojów i niewiast”, które także cieszyły się dużym zainteresowaniem – było ciekawie i wesoło. W samej bibliotece można było obejrzeć wystawy powidzkich artystów – „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Były grafiki pani Marii Nizielskiej z Powidza, hafty i koronki pani Krystyny Miczyńskiej z powidzkiego Klubu Seniora „Złota Jesień”, obrazy i rysunki Dominiki Gielewskiej z Powidza, biżuteria  i hybryda czołgu z kółek o wadze 22 kilogramów pana Marcina Felhauera z Powidza, ozdoby szydełkowe pań: Beaty Góreckiej i Katarzyny Janiak z Anastazewa, a także kiermasz książki dla dzieci. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, a wszystkim dziękujemy za to, że byli z nami i zapraszamy za rok.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra

GALERIA: https://www.facebook.com/pg/Biblioteka-Publiczna-Gminy-Powidz-169689403089225/photos/?tab=album&album_id=1522180964506722

"Materiały zamieszczone na stronie są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - na tych samych warunkach".

„Licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – na tych samych warunkach”.